Monika Dąbrowska

Kiedy myślę o tym jak Norbert pracuje na sali szkoleniowej, jak mi się z nim współpracowało przy różnych projektach, jak się czułam jako uczestnik jego warsztatów albo jak to jest, kiedy siedzimy i gadamy przy kawie, to jako główny mianownik wszystkich doświadczeń pojawia się jedno słowo – autentyczność. 
Cenię u Norberta jego pokorę, poczucie humoru, niezwykłą uważność – to ogromna wartość, którą wnosi do kontaktu z drugim człowiekiem. Bez względu na to jaki ma charakter spotkanie z Norbertem, to on zawsze jest na nim naprawdę obecny. Tu i teraz. W pracy indywidualnej czy podczas warsztatów stwarza takie warunki, że można bezpiecznie doświadczać tego z czym nam trudno czy niewygodnie. 
Norbert nie wie lepiej, a na większość pytań prawdopodobnie odpowie „to zależy”. Jego postawa, pełna życzliwości i akceptacji, pozawala na uruchomienie zmiany. Można powiedzieć, że Norbert pomaga bezpiecznie wypłynąć z portu, ale nie obiecuje cudownych warunków pogodowych, a nawet otwarcie mówi, że trzeba się liczyć z możliwym sztormem. Nie jest nawigatorem, kapitanem, a często nawet nie postawi stopy na naszym pokładzie  – bo to nasz pokład. Dzięki spotkaniu z Norbertem możemy być pewni, że nie wiadomo czy mamy ze sobą wszystko, ale mamy odwagę aby ruszyć w podróż.

Monika Dąbrowska