Zaznacz stronę

Joanna Kuzdak

Miałam ogromna przyjemność uczestniczyć kilkakrotnie w warsztatach prowadzonych przez Norberta, zarówno w warsztatach, które prowadził samodzielnie jak i w takich gdzie był współprowadzącym. Norbert ujął mnie jako trener przede wszystkim swoją ogromną pokorą. Sama jestem trenerem i facylitatorem i to co obserwuję, to niewiarygodny brak pokory wśród niektórych trenerów  i chęć bycia gwiazdą  warsztatu. Norbert pomimo ogromnej wiedzy merytorycznej i doświadczenia, nigdy nie gwiazdorzy, pierwsze skrzypce na jego szkoleniach zawsze grają niewątpliwie uczestnicy.

Norbert potrafi zmotywować nawet tych najbardziej opornych i cichych do aktywnego wzięcia udziału w ćwiczeniach. Często na szkoleniach Norberta wśród uczestników jest cała masa innych trenerów czy coachów, dla których bardzo trudno być autorytetem, a Norbertowi się to znakomicie udaje.

Kolejnym obłędnym i godnym podziwu atutem Norberta jest fakt, iż w trakcie szkoleń prowadzonych wspólnie z innym trenerem – wtedy kiedy potrzeba potrafi – zejść  na drugi plan – oddając całkowicie pole współprowadzącemu. Robi to tak naturalnie, jakby to było doskonale zaplanowane, a tak nie jest, bo uczestnicy szkoleń prowokawtywnych dobrze wiedzą, że trenerzy muszą często improwizować – całkowicie dostosowując program do oczekiwań uczestników i sytuacji, które nader często zdarzają się zupełnie nie przewidziane (znacznie częściej niż na szkoleniach z innego zakresu). Podczas warsztatów prowadzonych przez Norberta pierwszy raz spotkałam się z totalną akceptacją inności każdego człowieka. Bardzo bym chciała sama posiadać w sobie taką zgodę i akceptację na różnorodność, ale to jest bardzo trudna sztuka i znam może kilka osób, które potrafią w tak naturalny sposób dać odczuć wszystkim swoją akceptację. I nie mam tu bynajmniej na myśli „sztucznej akceptacji uczestników i „słodzenia im” jacy są fantastyczni, bo na warsztatach Norberta jest dużo humoru, obśmiewania, ale uczestnicy wyczuwają, że on to robi, nie po to by komuś dopiec, wyśmiać, tylko po to, żeby pomóc, rozwijać potencjał każdego z uczestników. Jego dobre intencje są wyczuwalne po prostu w tle! I z tym się chyba trzeba urodzić to jest talent… tego nie da się wyuczyć….:-(

I ostania rzeczą, na która zwróciłam uwagę to fakt, iż Norbert jako trener i człowiek bardzo chętnie dzieli się wiedza i swoim doświadczeniem, nawet z poza zakresu merytorycznego danego warsztatu. To jest tez dość rzadko spotykana cecha i ja sobie ja bardzo cenię.

Z czystym sumieniem rekomenduję szkolenia i warsztaty prowadzone przez Norberta – skorzystacie na nich nie tylko zdobywając nową wiedzę merytoryczną, ale każdy weźmie coś dla siebie z każdego spotkania z Norbertem, bo to człowiek który motywuje i inspiruje przede wszystkim do rozwoju osobistego, a nie tylko rozwoju siebie w danej roli (np. managera).

Joanna Kuzdak, Experienced CEO and Board Director