Zaznacz stronę

Tomasz Pakulski

Ze względu na strukturę naszej firmy zdecydowaliśmy się na szkolenie, które miało na celu wzmocnienie współpracy wśród pracowników. Wybraliśmy warsztaty prowadzone przez Norberta.
Większość z nas współpracowała ze sobą kilka lat i nie widzieliśmy większych problemów we wspólnym wykonywaniu zadań. Zdarzały się niewielkie konflikty rozwiązywane pomiędzy sobą lub z pomocą przełożonych. Jednak według nas zespół działał bardzo dobrze.
Przyzwyczajeni do wielu standardowych, czasem sztampowych i nudnawych szkoleń nie spodziewaliśmy się tego co zafundował nam Norbert. To było trudne dla wielu z nas. W ciągu dwóch dni przeżywaliśmy chwile buntu, zwątpienia, ale również mobilizacji, jedności i motywacji do działania. Norbert potrafił nas zdenerwować, rozbawić i przekazać kawał dobrej wiedzy oraz sporego doświadczenia. To było COŚ. COŚ, co pokazało jakim jesteśmy niedoskonałym zespołem i jakim możemy być. Bezczelnie uwidoczniło nasze mocne i słabe strony, które dla większości z nas okazały się sporym zaskoczeniem.
Od tego czasu minął prawie rok. Z czasem wiedza ze szkoleń ucieka. Z Norbertem jest inaczej – taki sposób prowadzenia warsztatów nie pozwala zapomnieć. Do dzisiaj pamiętamy, że każdy zespół to całość złożona z jednostek. Ważnych jednostek.
Biorąc udział w drugich warsztatach z Norbertem byliśmy pewni, że już nic nas nie zaskoczy, przecież go znamy. Zaskoczyło. I znowu praca, emocje, uczucia, wiedza, doświadczenie.
Warsztaty prowadzone przez Norberta nie są miłymi chwilami spędzonymi z super oprawionymi materiałami, rzutnikiem i przerwami kawowymi. To jest wysiłek obu stron pozostawiający wiele i na długo. I oto chodzi.

Tomasz Pakulski
Kapsch Telematic Services