Mam

doświadczenie

Praktyka

Lubię mieć poczucie, że doświadczyłem tego, z czym mierzą się moi klienci. 11 lat spędziłem w korporacji, ponad 15 na wolnym rynku. Pracowałem w backoffice, sprzedaży, bezpośredniej obsłudze, ale też jako koordynator projektów. Wdrożyłem e-learning w P.T.C. i ING Usługi Finansowe. Mam za sobą ponad 17 000 godzin pracy na sali i ponad 200 procesów coachingowych, co nie przeszkadza mi w poszukiwaniu wciąż nowych podejść do rozwoju. Od 2014r. rozwijam zastosowanie prowokatywności w życiu, biznesie, rozwoju. Szkolę coachów, trenerów , terapeutów. Jestem współzałożycielem Provocare, Fudnacji Provocare i inLumine. Od 2018 roku specjalizuję się w procesach świadomego budowania odporności psychicznej. Jestem master trenerem pracy w oparciu o rodzinę produktów MTQ, współpracowałem również z Markiem Kamińskim przy budowaniu programu Power4Resilience.

 

Podejście

Moje podejście do procesów rozwojowych jest mieszanką prowokatywności, merytoryki i przestrzeni do refleksji. Celem rzadko kiedy jest samo przekazanie wiedzy, najczęściej stworzenie przestrzeni do wystąpienia naturalnych mechanizmów działania/myślenia, nazwanie ich i skłonienie do wyciągnięcia wniosków. Jest to swoista kombinacja życzliwości, wyzwań i humoru. Staram się pracować blisko ludzi, w ciągłej interakcji, korzystając z tego co dzieje się tu i teraz. Nie boję się trudnych tematów i konfrontacji, pod warunkiem, że służą one poszerzeniu pola percepcji.  

Certyfikaty

  • Master Trainer MTQ Products  Familly (2018)
  • Coach ICC (2011)
  • Polska Szkoła Trenerów Biznesu Kontrakt OSH (2010)
  • Coach Narzędziowy Kontrakt OSH (2010)
  • Mindsonar (2016)
  • Provocative Coaching (Jaap Hollander 2014, 2015)
  • Provocative Style (Noni Hofner 2014,2015,2016, 2017,2023)
  • Provocative Teraphy (Frank Farrelly 2007)
  • Provocative Change Works (Nick Kemp 2023)

Opinie

O mojej pracy

Monika Dąbrowska

Cenię u Norberta jego pokorę, poczucie humoru, niezwykłą uważność - to ogromna wartość, którą wnosi do kontaktu z drugim człowiekiem. Bez względu na to jaki ma charakter spotkanie z Norbertem, to on zawsze jest na nim naprawdę obecny. Tu i teraz.

Magdalena Rogal

Norbert jest wnikliwy w swoich obserwacjach i ciekawy drugiego człowieka, a także procesów zachodzących w grupie. Istotne obserwacje komunikuje odważnie i wprost - dotykając sedna tematu

Agata Gębura

 To niesamowite wrażenie, które sprawił nam mnie Norbert. Podczas rozmowy telefonicznej pełny...

Katarzyna Bokuń

Norbert podczas prowadzonych przez siebie warsztatów jest... Uważny. Cierpliwy. Przytomny. Obecny. Zaangażowany...

Katarzyna Krupińska-Obel

Dziś mogę powiedzieć że spotkało mnie szczęście, szczęście  spotkania z Norbertem. Miałam...

Dominika Stróżyńska

Czy często daję rekomendacje? Nie. Prawie nigdy. Wybredny ze mnie typ. Dokładnie czuję, kiedy ktoś robi na mnie porażające wrażenie. Fachowością, inteligencją, zmysłem, klarownością wypowiedzi, tłumaczenia, poczuciem humoru,

Iwona Radziszewska

Największą siła Norberta nie jest jego wiedza - chociaż ma ogromną. Nie jest nią również...

Grzegorz Bora

Norbert w sposób bardzo zrównoważony łączy doświadczenie zawodowe i trenerskie oraz ugruntowaną wiedzę z uważnością na potrzeby uczestnika i elastycznością w podejściu do niego.

Pracowałem dla

Millennium bank
Innogy
Kapsch
GetinBank
Clear Channel
Akzo Nobel
Ringer Axel Springer
Sąd Okręgowy
T-mobile
Fundacja Liderek Biznesu
PGNiG
NovoNordisk
Philip Morris
Grupa Żywiec
DHL